Jagoda Sabljić – 1.mjesto na debatnom turniru

U subotu, 17.11.2018. godine, s početkom u 10 sati, u OŠ Dobri u Splitu održao se prvi ovogodišnji osnovnoškolski turnir u debati pod organizacijom Hrvatskog debatnog društva. Natjecala su se 22 debatna tima od kojih je većina bila iz splitskih osnovnih škola; dva su tima došla iz naše škole, a jedan iz Knina. Mentori debatnih timova su dobili teze za turnir prije otprilike mjesec dana kako bi se s učenicima pripremili za natjecanje, a teza je glasila: Treba zabraniti umjetnost koja veliča nasilje. U našoj školi su se za ovaj turnir pripremala dva debatna tima pod vodstvom pedagoginje Finke Ivanović i uz pomoć pedagoginje pripravnice Sanje Kuliš. U timu Kaštela bili su: Jagoda Sabljić, 8.d, Karlo Muselin, 8.c i Ivan Radman, 7.d, a članovi tima Kaštela 1 bili su: Tara Bilač, 7.c, Jakov Jozić, 7.e i Ivano Mršić, 6.a. Učenicama Jagodi Sabljić i Tari Bilač ovo je druga godina u debatnom natjecanju dok su se naši ostali učenici prvi put okušali u debatiranju. Zanimljivo je napomenuti i da se članica tima Kaštela 1, učenica Lucija Zekić iz 7.c, nažalost razboljela pa nije mogla sudjelovati u natjecanju, no Ivano Mršić iz 6.a je uskočio i zamijenio je iako nije prošao ni edukaciju kao ostali učenici. Ivano je hrabro debatirao cijeli dan i kao najmlađi sudionik pobrao simpatije svih sudaca. To je bilo zanimljivo iskustvo za njega i kako nam je rekao, svidjelo mu se i volio bi i dalje sudjelovati u debati.

Turnir se sastojao od 4 kola, u kojima se svaki tim okušao dva puta kao afirmacijska skupina, a dva puta kao negacijska. Između dva kola imali smo i pauzu te je bio organiziran ručak za mentore i učenike. Sve se završilo u 18 sati objavom rezultata te možemo reći da smo se u Kaštela vratili ponosni i zadovoljni. Naime, naš tim Kaštela osvojio je visoko treće mjesto, a naša Tara Bilač osvojila je sedmo mjesto u kategoriji 10 najboljih debatanata turnira. Posebno nam je zadovoljstvo istaknuti i da je naša Jagoda Sabljić osvojila prvo mjesto i proglašena najboljom debatanticom turnira od svih 66 sudionika! Bio je to jedan lijep dan, pun pozitivnih doživljaja, a sad željno iščekujemo tezu za nadolazeće županijsko natjecanje.