Nezaboravno iskustvo – državno prvenstvo u odbojci

Na Državnom prvenstvu u Poreču 2015. koje je trajalo od 26.4. do 1.5. našla se nekolicina učenika naše škole. Školu je predstavilo muško odbojkaško školsko društvo Grdelini, mentorice Marije Žižić. Oni su u Poreč stigli u srijedu (29.4.), a otišli u petak (1.5.). U Poreču sam se našla i ja, a tamo sam bila od nedjelje (26.4.).

Put me odnio u Istru zbog novinarskog natjecanja pod nazivom “Igram, pišem, lajkam”, skraćeno IPL. Na natjecanju sam osvojila drugo mjesto i tako postala IPL novinar. U Poreču sam izvještavala s natjecanja za odbojku, a kasnije za rukomet. Jako sam se zabavila provodeći vrijeme u dvoranama gdje sam upoznala mnogo divnih ljudi koje ću zauvijek pamtiti. Naravno, super sam se zabavila i u hotelu Delfin gdje su bili smješteni svi sudionici DP-a u Poreču.

U srijedu (29.4.) smo mi, IPL novinarke, imale slobodan dan. Naš mentor, Zlatko Karlo, odveo nas je u razgledavanje Istre. Posjteili smo Motovun, prekrasno akropolsko naselje u središtu Istre. Bili smo i u Pazinu, gdje smo čuli legendu o rijeci Pazinčici i divovima. Ubrzo nakon našeg povratka u hotel, stigli su Grdelini. Objasnila sam im gdje se što nalazi te nakratko popričala s njima.

Kroz iduća dva dana odigrali su 4 utakmice. Neke su dobili, a neke i izgubili. U konačnici su se borili za 3. mjesto. Boljom igrom zasluženo su osvojili brončanu medalju.

I za njih je i za mene DP u Poreču bilo jedno nezaboravno iskustvo za koje bi svakako željeli da se ponovi.

IPL novinarka: Gabrijela Kusanović, 8. a